:: LittleBritain.pl in english?
flags.jpg
Śledząc statystyki odwiedzin i ich geolokalizację, już od pewnego czasu zauważyłem dość znaczący wzrost osób spoza Rzeczpostolitej, które trafiają na tą stronę. Zasadniczą z przyczyn upatruję w znakomitym wypozycjonowaniu strony w Mekce wszystkich poszukiwaczy - google.com. Po wpisaniu frazy Little Britain, littlebritain.pl pojawia się na 3 miejscu. Zaraz za oficjalną stroną bbc i hasłem w wikipedii.

Z oprócz prawie wszystkich krajów europejskich [prym wiodą Wielka Brytania i Irlandia] odnotowałem również wejścia z Chile, Meksyku, Argentyny, Korei Południowej, U.S.A. czy Australii [lub jakby to powiedział prezydent Bush - z Austrii]. Pomyślałem, że może warto by przetłumaczyć LittleBritain.pl na język nieco bardziej zrozumiały?

Osobiście nie dysponuję niestety aż tak dużą ilością wolnego czasu, która sprawiłaby, że sam uporam się z tym tematem. Mam więc prośbę do wszystkich tłumaczy dobrej woli - help me. Może i nie możecie liczyć na gratyfikacje finansowe, smycze, kubki i magiczne świecące w dzień długopisy z motywami Little Britain, ale na pewno pobłogosławię Was dobrym słowem, a stworzona podstrona "Tłumaczenia" będzie zawierać wszystkich tych, którzy pomogli.

A właśnie... "Pomożecie!?"

W razie czego -> email: admin@littlebritain.pl
Dodane 07 Listopad 2007 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: National Television Awards 2007 - Lou i Andy
50917270.jpg
31 października w londyńskiej Royal Albert Hall odbyła się ceremonia wręczenia National Television Awards. W tym roku Mała Brytania niestety nie została nominowana. Mimo tego podczas wieczornej gali miał miejsce pewien Little Britain'owy akcent. Matt Lucas i David Walliams jako Lou i Andy, ogłosili zwycięzcę kategorii "Najpopularniejszy program komediowy" - The Catherine Tate Show [Mała Brytania wygrała w tej kategorii w roku 2005 i 2006].
Pełna lista zwycięzców -> link.

Warto dodać, że tym razem to Matt był przebrany za Lou, a David za Andy'ego. Poniżej zamieszczam linki do zdjęć i krótkiego filmiku zamieszczonego na Tubie:
- news.bbc.co.uk [zdjęcie nr 7]
- entertainment.uk.msn.com
- pl.youtube.com
Dodane 02 Listopad 2007 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Królowa Elżbieta w Little Britain?
061204_queenElizabeth_vmed_10a.widec.jpg
Matt Lucas i David Walliams zaoferowali Królowej Elżbiecie rolę w jednym z kolejnych skeczy. Królowa miałaby zagrać babcię samej dresiastej Vicky Pollard!
W jednym z wywiadów Matt powiedział, że królowa byłaby bardzo dobrą babcią Vicky. Epizodyczna rola została już dla niej napisana. Twórcy Little Britain trzymają kciuki [i te małe palce też], aby Królowa Elżbieta skorzystała z ich propozycji.

Gdyby tak się stało, to występ królowej nie byłby pierwszym królewskim akcentem w brytyjskiej rozrywce TV. W 1987 roku Królewna Anna, Królewicz Edward i Księżne York'u wystąpili w teleturnieju telewizyjnym 'It's a Royal Knockout', który składał się z serii dziwacznych gier. Jedna z nich polegała m.in. na przebraniu się w warzywo i obrzucaniu drużyny przeciwnej kawałkiem szynki. Część ich zmagań można obejrzeć -> Tutaj. Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny!
Dodane 01 Listopad 2007 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Koniec Little Britain w TVP2 I Add this
5451.jpg
19 października TVP wyemitowała ostatni odcinek Małej Brytanii. Serial, który początkowo można było obejrzeć w okolicach godziny 20:00, z czasem systematycznie "awansował" i pod koniec swojej emisji wylądował na godzinie 2:00. TVP nie za bardzo poradziła sobie ze specyficznym angielskim humorem, na którym przecież bazuje ten serial. No nic. Jak dla mnie to i lepiej, że serial znika z TVP. Niech w miejsce Little Britain wstawią teraz jakiś program o właściwościach terapeutycznych, który mógłby nam pomóc wyjść z traumy powstałej w wyniku tej, jakże szatańskiej, dawki brytolskiego humoru. Stopa w górę kto jest za!

Jak można zauważyć na stronie głównej zrobiłem małe przetasowanie. Z prawej strony zniknęła informacja odnośnie pory emisji serialu w TVP. Stworzyłem tam "Add this" wstawiając dwa, moim zdaniem bardzo przydatne, widgety. Pozwalają one dodawać i zapisywać informacje w popularnych czytnikach RSS i serwisach typu social bookmarking. Więcej o social bookmarking [na przykładzie serwisu Del.icio.us] możecie znaleźć -> Tutaj
Dodane 30 Październik 2007 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews