:: LB: Movie! / Matt u Tima Burtona / Premiera książki Davida
1212.jpg
Na początku przyszłego roku rozpoczną się zdjęcia do pełnometrażowego filmu z pod znaku Vicky Pollard i Andy'ego Pipkina. Po szczegóły zapraszam do nowego działu na stronie -> "LB: MOVIE".

Pozostając w temacie dużego ekranu... Matt Lucas wystąpi w najnowszym filmie Tima Burtona pt:"Alicja w krainie czarów". Zagra on Tweedledee i Tweedleduma, kłótliwych blizniaków, których Alicja spotyka po drugiej stronie lustra [ich podobizny znajdziecie powyżej i po prawej]. Zdjęcia z Mattem rozpoczną się za kilka dni w Los Angeles i w większości zostaną nakręcone na zielonym ekranie. W filmie wystąpi m.in. Johnny Depp, który wcieli się w postać Szalonego Kapelusznika. Premiera filmu odbędzie się 5 marca 2010 r., czyli w światowy Dzień Teściowej i Dentysty.

1 pazdziernika odbyła się premiera książki Davida Walliamsa pt:"The boy in the dress". Na stronie BBC znalazłem ciekawy wywiad z autorem -> ciekawy wywiad.

W ostatnim newsie zadałem pytanie: co TO jest?
Odpowiedz znajdziecie w galerii "LB: USA".
Dodane 03 Październik 2008 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Powrót w wielkim stylu!
1212.jpg
Wszyscy, którzy obawiali się, iż Matt i David zawalą sprawę decydując się na reaktywację Małej Brytanii przenosząc ją do USA, mogą wreszcie spokojnie odetchnąć i puścić w spokoju łydkę partnera/ki... Kilka godzin temu udało mi się obejrzeć pierwszy odcinek "Little Britain USA". Muszę przyznać, że dzieje się... i to sporo! Nie będę w tym miejscu zdradzał żadnych konkretów, gdyż nie chcę Was pozbawić elementu zaskoczenia. Napiszę tylko tyle, że nowe postacie naprawdę dają radę. Jest ironicznie, prześmiewczo i miejscami wulgarnie, czyli tak jak być powinno. Na dzień dzisiejszy [wątpię, aby się to pózniej zmieniło] najbardziej przeszkadza mi fakt, iż każdy odcinek będzie trwał jedynie nieco ponad 20 minut. Szkoda, ale lepszy rydz, niż znicz.

Zaktualizowałem dzisiaj dział "Odcinki". Jeżeli nie jesteś zwolennikiem spojlerów, to nie zaglądaj tam. Nawet, gdyby Cię bardzo kusiło.

Na koniec mały konkurs. Niestety, z powodu przedłużającego się stanu bezrobotności, nie przewiduję nagród rzeczowych ani cielesnych.
Pytanie: co TO jest?
Wbrew pozorom to nie solniczka ani pieprzniczka [wibrator].
Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzach poniżej. Za zwycięzcę, w najbliższą środę, wniosę modły na górze Klimczok.

Dzisiaj mój ulubiony światowy dzień! Spadam i zabieram się do dzieła!
Dodane 29 Wrzesień 2008 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Pierwsze recenzje "Little Britain USA"
1212.jpg
Premiera Little Britain USA już dzisiaj. W sieci udało mi się wyłowić pierwsze amerykańskie recenzje nowego serialu Matta i Davida. Amerykański krytyk Brian Lowry [raczej Pan doktor-redaktor z rewiowego brukowca "Variety"] napisał: "Little Britain USA jest przeważnie po prostu prymitywny. Upaja się udawaną protekcjonalnością w kierunku amerykańskich stereotypów". Tom Shales, z "Washington Post", w swojej recenzji napisał, iż rozczarowała go jakość skeczy. Określił je jako "z odzysku" z poprzednich serii Little Britain. Z tego co zauważyłem, piewców świętych amerykańskich wartości z cheeseburgerem i flagą w każdym kiblu w tle, najbardziej zabolała seria skeczy z Markiem i Tomem - kumplami z siłowni. No cóż... to tylko serial komediowy, a nie zamach stanu. Chociaż?

Nie wszyscy z krytyków byli aż tak zajadli. Robert Bianco, z "USA Today", napisał, że jest zachwycony serialem. Pochwalił go za "prędkość, biegłość i humor". Podobnego zdania jest Barry Garron z "The Hollywood Reporter" i Jonah Krakow z "IGN.com". Ten ostatni napisał, że serial: "jest jak zwykle absurdalny i oburzający".

Jestem bardzo ciekawy jak to wszystko wyszło "w praniu". Czy negatywne recenzje wynikają bardziej z syndromu naszej polskiej telewizji, która oburzyła się jednym ze skeczy i go ocenzurowała? Czy raczej chodzi o to, iż Matt i David po prostu stworzyli coś, co ma się nijak do ich poprzednich dokonań [w negatywnym tego słowa znaczeniu]? Na dzień dzisiejszy jestem przekonany, że chodzi bardziej o tą pierwszą kwestię. Swoją ocenę wydam po pierwszym obejrzanym odcinku. Postaram się by była obiektywna... choć niczego nie mogę obiecać ;)

Niestety stacja NBC postanowiła przyblokować 2 filmiki ["The Tonight Show with Jay Leno" i "Late Night with Conan O'Brien"], które umieściłem po swojej stronie Tuby. Od teraz, możecie je obejrzeć w dziale "Video".
Dodane 28 Wrzesień 2008 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Matt i David w "Late Night with Conan O'Brien"
1212.jpg
W poniedziałek 22 września u Jay Leno... natomiast 2 dni pózniej, Matt Lucas i David Walliams gościli w programie Conana O'Briena - "Late Night with Conan O'Brien". Jest to już druga wizyta w stacji NBC w celu promocji nowego serialu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć m.in. tego, co jeden z fanów LB chciał zrobić nagiemu Mattowi, to polecam odtworzyć link [bardzo] poniżej.

W czasie rozmowy z Conanem David przyznał, iż w młodości siostra przebierała go w damskie fatałaszki. Jakiś czas temu na łamach "Times Online" zdradził, że jego książka pt:"The Boy in the Dress" ma po części zabarwienie autobiograficzne. Zapytany o to, czy jest gejem, odpowiedział: "Sądzę, że powinniśmy żyć w świecie, w którym to [czy ktoś jest gejem, czy nie] nie będzie się tak naprawdę liczyć". Kilka lat temu David przyznał, że heteroseksualny jest w 70 procentach.
Poniżej zamieszczam link do wywiadu. W ostatniej jego części znajduje się fragment książki Davida. Jej premiera odbędzie się 1 pazdziernika [UK].

- Matt Lucas i David Walliams - Conan O'Brien - film w dziale "Video".
- Wyznania Davida Walliamsa - Times Online.

Pozdrowienia od Pana Kapitana Iglo i jego wszędobylskich paluszków!
Dodane 26 Wrzesień 2008 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews