:: O Dniu Czerwonego Nosa c.d.
1212.jpg
Jak już wcześniej wspomniałem [news z 11 lutego], 13 marca wypada Dzień Czerwonego Nosa. Więcej o tym specjalnym wydarzeniu możecie przeczytać -> tutaj, natomiast o samym narządzie w -> tym miejscu.

Przygotowania do Red Nose Day idą pełną parą. Okazało się, że podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych [2005 i 2007 rok], także i w tym roku zostanie wyemitowany specjalny little britainowy skecz. Z ćwierćoficjalnych informacji wynika, że główną rolę odegra w nim znana i (nie)lubiana - Carol Beer. Gościnnie wystąpi w nim również Catherine Tate, którą można kojarzyć przede wszystkim za sprawą serialu komediowego pt:"The Catherine Tate Show". Ja niestety jej nie kojarzę, ale postaram się to nadrobić.

Aby uczcić 21 urodziny Red Nose Day, brytyjskie czasopismo "Radio Times" zostanie wydane z... 21 różnymi okładkami. Na jednej z nich widnieje David Walliams. Pozostałe możecie obejrzeć -> tutaj.

Jeżeli chcielibyście wspomóc Comic Relief, możecie to zrobić m.in. doklejając sobie wirtualny nos [również na twarz]. Przyjemność ta kosztuje £1, a miejsce, w którym możecie ją sobie sprawdzić znajduje się -> tutaj.

Gdy tylko dorwę w/w skecz postaram się go zamieścić na swoim Tubowym koncie, więc, jak mawiają sprzedawcy używanych Melex'ów - "Stay tuned!".

------------ [wieczorny update!] ------------
Oczywiście... jak mógłbym zapomnieć. Happy Birthday Matt!
Dodane 05 Marzec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Nowy Corner!
1212.jpg
Dzisiejszego popołudnia oddaję do Waszej dyspozycji zupełnie nowy Corner. Wszyscy, którzy liczyli na to, że tym razem wreszcie ujawnię swoje lico, bądz podam jaki mam rozmiar donicy, będą niestety srogo zawiedzeni. Pozostali, mam nadzieję, że docenią te kilka godzin pracy, które włożyłem w nowy dział. Równie dobrze mogłem znowu pójść na siłownię i trochę 'podkoksić', a nie poszedłem... doceńcie to!

Pomysł na Corner - Desert Island Discs powstał krótko po tym, jak udało mi się zdobyć zapis audycji z Davidem Walliamsem, która 22 lutego została wyemitowana w czwartym programie radia BBC [3 lata temu wziął w niej udział Matt Lucas]. Klikając żwawo w link poniżej:
- Desert Island Discs - David i Matt
poznacie listę utworów, którą w/w panowie z chęcią zabraliby ze sobą na bezludną wyspę. Typy Davida według mnie są całkiem całkiem [So Broken - coś pięknego]. Natomiast wybór dokonany przez Matta? No cóż... nie żebym miał coś do musicali, ale... zresztą sami zobaczcie.

Wspomniałem o audycji z Davidem. Jeżeli chcecie się dowiedzieć m.in. tego: kim jest Dafne; czy kocha inaczej; po ile godzin dziennie trenował przez przepłynięciem kanału La Manche, a także, jako której osobie na świecie udał się ten wyczyn - polecam wsłuchać się w te 42 minuty. Najlepiej kilka razy, w tym raz na czczo.

Na koniec pragnę życzyć wszystkiego co NAJ dzisiejszym solenizantom: Budzisławowi, Eudokii, Eudoksji, Herkulanowi i Switbertowi!
Dodane 01 Marzec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Pod gradobiciem pytań
1212.jpg
Pod koniec 2008 roku Matt Lucas pojawił się na koncercie brytyjskiego zespołu "Keane" [jest on znany w Polsce przede wszystkim za sprawą utworu pt:"Everybody's Changing"]. Po występie Tom Chaplin, uroczy wokalista "Keane", zaciągnął Matta przed kamerę, by zadać mu serię szalenie intymnych i niefortunnych pytań. Jeżeli jesteście ciekawi jaki jest stosunek Matta do: przebierania się, Baracka Obamy, mody, religii, udzielania wywiadów, wydawania odgłosów a'la Vicky Pollard, a także do... Wielkiego Zderzacza Hadronów, to zapraszam do obejrzenia poniższego materiału audiowizualnego:
- wywiad z Mattem Lucasem - Keane

P.S. Od wczoraj wszystkie pliki z napisami znajdują się na nowym serwerze ["swiw" - dzięki za info]. Wcześniej, przed ich pobraniem, trzeba było założyć sobie konto na jednym z 'napisowych' serwisów.
P.K.S. Jakiś czas temu zmieniłem logotyp na nieco mniej świąteczny. Wzbogaciłem go dodatkowo o lustrzane odbicia niektórych elementów. Osobiście uważam, że dzięki temu zyskał on na klawości. Korzystając z terminologii dwóch 14-latków (?), z którymi mam zaszczyt i niesamowite szczęście jechać czasami autobusem, pragnę dodać, iż jest on po prostu... wyczesany!!!
Dodane 23 Luty 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: W poszukiwaniu Vicky Pollard
1212.jpg
Brytyjska stacja TV Blighty [do niedawna znana jeszcze jako UKTV People] wyemitowała ostatnio 45-minutowy dokument pt:"The Real Little Britain" [rok produkcji 2004 r.]. Film opowiada o "prawdziwych gwiazdach Little Britain" [cyt.]. Przed jego nakręceniem ekipa filmowa udała się w najdalsze i najdziksze rejony Wielkiej Brytanii, aby namierzyć wszystkich, którzy wyglądają, myślą i pachną, podobnie jak postacie znane z serialu. Na swojej drodze udało im się spotkać m.in. Stuarta, który ponoć do złudzenia przypomina Daffyda Thomasa. Stuart, podobnie jak Daffyd, pochodzi z małego walijskiego miasteczka i całkiem prawdopodobne, że podobnie jak Daffyd... nie gardzi lateksowym odzieniem wrzynającym się w najbardziej intymne zakamarki ciała.

Jestem ciekawy, czy udało się Wam kiedyś spotkać sobowtóra któregoś z bohaterów Małej Brytanii. Jakiś rok temu natknąłem się na kobietę, która była wierną kopią Vicky Pollard. Ta sama fryzura, ta sama muskulatura i te same kontemplacyjne rysy twarzy. Próbowałem ją pózniej odnalezć na naszej-klasie, ale niestety bez rezultatu. Za litość boską... pomóżcie!

--------- [update!] ---------
Niestety musiałem się pokusić o niewielki merytoryczny update. W poprzedniej wersji newsa napisałem, że TV Blighty jest producentem w/w filmu. Okazuje się, że ten brytyjski kanał nie maczał palców [ani innych części ciała] w stworzeniu dokumentu.
Dodane 18 Luty 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews