:: YouTube -> b0guslaw2
1212.jpg
W ostatnim newsie żaliłem się, że moje Tubowe konto zostało zawieszone. Sądziłem, że e-mail do supportu YouTube załatwi sprawę i po kilku chwilach ponownie zaloguję się w serwisie. Niestety, przekonałem się, że synonimami słowa "zawieszony", w Tubowym słowniku są wyrazy/zwroty takie jak: "zablokowany", "skasowany na amen" czy "bier sie stąd!". Przez kilka godzin poszukiwałem jakiejś godnej alternatywy. Niestety, bez rezultatu. Postanowiłem więc raz jeszcze zaryzykować i stworzyć nowe konto -> b0guslaw2.

Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych uda mi się przywrócić wszystkie usunięte klipy wideo (było ich około 90 sztuk). Wczoraj "odbudowałem" dział George Dawesa zamieszczając w nim uaktualnione linki. Dzisiaj podobny lost spotka LB: USA Video. Niestety, na chwilę obecną nie zamierzam aktualizować linków w poszczególnych newsach. Tak więc jeżeli ktoś z Was przeglądając starsze newsy trafi na Tubowy link prowadzący do nikąd, proszony jest o odwiedzenie TEGO miejsca. Na pewno znajdziecie tam to, czego szukacie.

W ostatnim newsie napisałem również, iż do zawieszenia mojego konta przyczynił się Viacom. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, dlaczego od jakiegoś czasu firma ta u użytkowników YouTube rozpala przede wszystkim negatywne emocje, to polecam zaznajomić się z poniższymi artykułami:
- antyweb.pl - "Viacom - pokaz hipokryzji"
- Dziennik Internautów - "Viacom usuwa niezależne filmy z YouTube"

Moje emocje związane z Viacom'em wyraża przygarbiona postawa Vicky Pollard, którą możecie podziwiać kilkadziesiąt backspace'ów wyżej. Czyż ona nie jest seksowna gdy się złości?
Dodane 16 Kwiecień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Kolekcja filmów poszła precz...
cleeves.jpg
Niestety, pierwszy dzień świąt nie zaczął się dla mnie pomyślnie. W sumie nie samym internetem człowiek żyje, ale... W godzinach bardzo_wczesno_rannych otrzymałem e-maila od serwisu YouTube, iż 2 filmy, które wrzuciłem, zostały usunięte. Oba dotyczyły nowego serialu z Mattem Lucasem pt:"Krod Mandoon" i oba były zwiastunami. Do tej pory sądziłem, iż zwiastun ma na celu reklamę danego produktu (film/serial/gra) i raczej nigdy ich za wiele. Teraz jednak mój światopogląd uległ pewnej dewaluacji... Viacom International Inc, który posiada prawa do "Krod Mandoon" i który nałożył na moje Tubowe konto karę, chyba za bardzo się pośpieszył. Z jednej strony doskonale rozumiem, iż to nie ja, a Viacom posiada prawa do serialu z Mattem Lucasem, z drugiej jednak... reklama w postaci zwiastuna, który do tej pory obejrzało kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, powinien raczej pomóc oglądalności, niż jej zaszkodzić. Piszę to m.in. dlatego, iż właśnie dzięki firmie Viacom moje Tubowe konto zostało zawieszone. Niestety wszystkie filmy, a było ich około 97, zostały bezpowrotnie usunięte.

W tym momencie pozostaje mi poczekać na rozstrzygnięcie dot. przywrócenia mojego konta. W międzyczasie postaram się znalezć jakąś godną alternatywę dla YouTube (Dailymotion?). Na całe szczęście posiadam kopię zapasową swojego zbioru, którą w najbliższym czasie postaram się gdzieś ulokować. Macie może jakiś pomysł?

Dzisiaj bez żenującego żartu na koniec, bo jakoś nie w smak mi on i od rana jestem nie w sosie.
Dodane 13 Kwiecień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Wyniki KONKURSU!


Pierwszy KONKURS w historii littlebritain.pl czas zakończyć! Przysłaliście mi łącznie 16 prac. Wszystkie trzymały bardzo wysoki poziom i tak naprawdę do ostatnich chwil nie byłem pewien kogo nagrodzić...

W jaki sposób oceniałem Wasze prace? Przede wszystkim doceniałem Waszą inwencję twórczą. Nie ukrywam, że własnoręczne narysowanie konia/klaczy było ocenianie nieco wyżej, niż fotomontaż z 2 lub więcej zdjęć. Co do wypowiedzi a'la Vicky Pollard - prawie wszyscy zdali celująco! No nic... mam nadzieję, że Ci, którym się nie udało, nie wezmą tego do siebie i mimo wszystko nadal będą odwiedzać to miejsce. Dzięki, że wzięliście udział w KONKURSIE. Mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze jakiś uda mi się zorganizować.

A teraz czas na szczęśliwą 10-tkę!
Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj każdy z Was otrzyma obiecaną płytę DVD wraz z niespodzianką mojej własnej roboty [nie, to nie Andy ulepiony z plasteliny]! Wszystkie paczki zostały wysłane wczoraj [tj. 7 kwietnia] priorytetem. Starałem się je jak najlepiej zapakować. Zdaje się, że dzięki temu są w stanie przetrwać nie tylko "łagodne obchodzenie się z nimi" poczty polskiej, ale również atak jądrowy z kosmosu lub nagły atak spawacza. Przy pakowaniu jednej płyty tak mocno się wczułem, że przeciąłem sobie kciuk wskazujący i naznaczyłem papier swoją krwią. Tutaj taka mała prośba... prosiłbym o niewykorzystywanie mojego DNA, chyba, że do celów marketingowych.

Jeszcze raz serdecznie Wam wszystkim gratuluję!

Prawdopodobnie kolejny news pojawi się dopiero po świętach, tak więc korzystając z okazji chcę Wam życzyć spokojnych, wesołych i little britainowych świąt, a także smacznego jajca. Ja swoje, wyjątkowo w tym roku, pójdę poświęcić bez koszyczka.
Dodane 08 Kwiecień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Shooting Stars - reaktywacja!
cleeves.jpg
Znakomita wiadomość dla wszystkich fanów George Dawesa! Jak podaje BBC, surrealistyczno-komediowy teleturniej pt:"Shooting Stars" powróci już po wakacjach! Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o retransmisję pierwszej serii z 1993 roku. Zupełnie nowa, 6-ta z kolei seria, ma obfitować w jeszcze większą dawkę absurdu, humoru rodem z rodeo i przede wszystkim... ambitnego zliczania punktów z przaśnymi przyśpiewkami w tle!

Więcej o "Shooting Stars" możecie poczytać -> tutaj. Dodam, że kapitanami drużyn będą: Ulrika Jonsson i Jack Dee. Wspomnianą parę mogliśmy obejrzeć w ostatnim, specjalnym odcinku programu, który został wyemitowany w grudniu 2008 r. Jak powiedział Bob Mortimer, jeden z prowadzących program, w "Shooting Stars" pojawią się zupełnie nowe konkurencje i pewna sekretna broń, która pozwoli na nowo odkryć ten teleturniej. Brzmi seksownie i kusząco. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Baj we łej... lista 10 szczęśliwców skompletowana. 8 kwietnia zapraszam po więcej info.
Dodane 06 Kwiecień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews