:: Kiełbasiane karaoke
1212.jpg
Pod koniec czerwca w londyńskiej restauracji „Café de Paris” odbył się dość nietypowy konkurs karaoke. „Hoping's Got Talent” – bo tak też się zwał, był parodią znanego brytyjskiego programu TV pt: „Britain's Got Talent”. Podobnie jak w pierwowzorze, występy zaproszonych gości oceniało 3-osobowe jury w składzie: Louis Walsh [jeden z członków jury programu „X Factor” ], Jeremy Clarkson [jeden z prowadzących „Top Gear”], a także Kate Moss [jedna z najbardziej znanych UK modelek]. W czasie imprezy zbierano pieniądze, które pózniej zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Wspomniałem o zaproszonych gościach. Wśród nich znalezli się m.in.: David Gilmour, Lily Allen, Sam Taylor Wood, Will Young, a także Guy Ritchie. Każdy z nich wykonał piękną pieśń, za której wysłuchanie płaciła licznie zgromadzona publiczność. Najwięcej zapłacono za występ Kate Moss i Davida Gilmoura - równe 47,000 funtów szterlingów. Po co w ogóle Wam o tym pisze? „Hide the Sausage” – i wszystko jasne! Tzn. mam taką nadzieję.

Jedną z bonusowych postaci, która pojawiła się na scenie był nie kto inny, jak sam Des Kaye – jeden z bohaterów Little Britain, eks-prezenter porannego programu dla dzieci i autor iście perwersyjnej zabawy pt: „Hide the Sausage”, którą przeprowadził wraz z Aaronem Johnsonem – chłopakiem Sam Taylor-Wood [znana UK artystka]. Tym, którym nie było dane obejrzeć Little Britain Live już tłumaczę zasady tej zabawy (?). Trzeba się zaopatrzyć w scenę, dwie dodatkowe osoby, a także kiełbaskę. Początek zabawy sugeruje, że będzie śmiesznie, przepysznie i co najważniejsze – kulturalnie. Po chwili okazuje się, że... niekoniecznie. O tym, jak wygląda „Hide the Sausage” możecie się przekonać -> tutaj. Uprzedzam, że materiał zawiera sceny drastyczne, które są nieodpowiednie dla dzieci, karmiących matek, ich ojców, a także dla ortodoksyjnych wegatarian. Dla kogo są zatem odpowiednie? Na pewno dla tych, którzy zamierzają wnieść powiew (mięsnej) świeżości w temacie sypialnych igraszek, a także dla tych, którzy po prostu lubią dobry wuszt.

Zdjęcia:
1) Des Kaye – # 1, # 2, # 3, # 4, # 5,
2) ”Hoping's Got Talent”.

Przez ostatnie kilkanaście minut poszukiwałem idealnego zdjęcia idealnej kiełbasy, które mógłbym doczepić do tego newsa. Mam nadzieję, że sprostałem.
Dodane 01 Lipiec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Little Britain w TVP 2
1212.jpg
Mała Brytania ponownie w TVP 2! - nie sądziłem, że kiedykolwiek jeszcze napiszę to zdanie. Byłem przekonany, że po ostatnich zagrywkach telewizji polskiej w temacie Little Britain, które dotyczyły m.in. systematycznego przesuwania pory emisji kolejnych odcinków [z godz. 21:00 na godz. 03:00], a także ocenzurowania kilku epizodów [polecam zaznajomić się z newsami z 29 maja i 1 czerwca 2007 r.], już nigdy nie będzie nam dane obejrzeć tego serialu w TVP. Myliłem się. Przepraszam...

Począwszy od 27 czerwca widzowie TVP 2 mogą śledzić losy little britainowej bandy. Dokładną datę emisji poszczególnych odcinków znajdziecie klikając w banner powyżej. Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać godzin emisji wszystkich 20-stu epizodów. Będę je zamieszczał z 3 tygodniowym wyprzedzeniem.

W tym miejscu pragnę pobłogosławić dobrym słowem Marka D., który zawiadomił mnie o ponownej emisji serialu. Spasiba!
Jeżeli macie w zanadrzu jakąś cenną informację, która mogłaby się stać protoplastą kolejnego newsa, to piszcie śmiało.

Pozdrowienia od mistrza rozwolnienia!
Dodane 29 Czerwiec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Historia z sokiem grejpfrutowym w tle
1212.jpg
Jeżeli między 17 września a 6 grudnia będziecie w Londynie i z kieszeni będzie Wam wystawało od 17,5 do 55 funtów szterlingów, to polecam odwiedzić "Comedy Theatre" [teatr usytuowany jest w samym centrum miasta, w okolicach Piccadilly Circus]. W w/w czasie, niższy, grubszy i mniej włochaty ojciec Little Britain - Matt Lucas, będzie występował w sztuce Simona Benta pt: "Prick Up Your Ears" [PL: "Wytęż słuch" / "Nadstaw uszy" ?].

Matt wcieli się w postać Kennetha Halliwella. Na deskach teatru wraz z nim wystąpi Chris New [kimkolwiek on jest], który zagra jego [Kennetha] życiowego partnera - Joe Ortona. "Prick Up Your Ears" opowiada o zawiłych relacjach na linii Kenneth – Joe. Jak możemy się dowiedzieć ze strony internetowej teatru – to mroczna, a zarazem wzruszająca historia o tym, jak po latach owocnej współpracy zaczyna między nimi zgrzytać. Jeżeli odwiedziliście powyższe linki, to już wiecie, że „w nocy 9 sierpnia 1967, Halliwell zatłukł na śmierć 34-letniego Ortona dziewięcioma uderzeniami młotkiem w głowę. Następnie popełnił samobójstwo przedawkowując 22 tabletki leku zwanego Nembutalem, które popił sokiem grejpfrutowym. Detektywi stwierdzili, że Halliwell zginął pierwszy, ponieważ ciało Ortona było nadal ciepłe”.

Mnie niestety nie będzie dane obejrzeć tej sztuki, ale mam nadzieję, że komuś z Was uda się ten wyczyn. W razie czego podaję link do miejsca, skąd w prosty sposób można zarezerwować, przepraszam - zabookować sobie fotel:
- "Prick Up Your Ears" - rezerwacja

Kilkadziesiąt godzin temu zmarł Michał Bielak. Mimo wszystko - szkoda chłopa.
Dodane 28 Czerwiec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: "Bezmięsne Poniedziałki"
1212.jpg
Grillowane szparagi i tort cytrynowy - to część menu jakie zaserwował swoim gościom sir Paul McCartney. Ex-Beatles dotarł jakiś czas temu do raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, w którym napisano, że produkcja mięsna jest odpowiedzialna za dość znaczną emisję gazów cieplarnianych [18%]. Jako zagorzały wegetarianin postanowił coś z tym mięsnym fantem zrobić. Wraz z córkami - Mary i Stellą, zaprosił liczne gwiazdy, z którymi pewnego słonecznego popołudnia, rozpoczął kampanię o kryptonimie: "Bezmięsne Poniedziałki". Wśród zaproszonych osób znalezli się m.in.: Sophie Ellis-Bextor, Moby, Kelly Osbourne, Yoko, James McCartney, Sam Taylor-Wood, Laura Bailey, Anouk Lepera i... dwóch rasowych mięsożerców: Matt Lucas i David Walliams.

W londyńskim Parku św. Jakuba, gdzie odbyła się w/w impreza, McCartney zaapelował o to, aby choć jeden dzień w tygodniu przeznaczyć na unikanie mięsnych pokus. Według niego, ten niewielki krok może w zasadniczy sposób wpłynąć na uzdrowienie naszej Matki Ziemi. Mniejszy popyt na mięso = mniejsza produkcja = mniejsza emisja gazów cieplarnianych.

Zdjęcia:
-> # 1, # 2, # 3, # 4

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć nieco więcej na temat samej akcji, a także organizacji PETA, z którą związał się sir Paul McCartnej, to polecam odwiedzić poniższe odnośniki:
- goveg.com,
- blog.peta.org,
- veggietestimonial.peta.org,

Pozdrowienia dla wszystkich laktoowowegetarian, laktowegetarian, owowegetarian, wegan, witarian i frutarian [opis]. Szczególnie dla tych ostatnich i tych najbardziej ortodoksyjnych.

Nie wiem jak Wy, ale nieco zgłodniałem. Idę sobie stanąć pod drzewem i poczekam aż coś spadnie...
Dodane 25 Czerwiec 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews