:: Gandalf krytykuje Daffyda
Sir Ian McKellen, odtwórca m.in. roli Gandalfa Szarego i Białego ["Władca Pierścieni"], skrytykował ostatnio Matta Lucasa. Mattowi dostało się za rolę Daffyda "jedynego geja we wsi" Thomasa. Ian stwierdził co następuje: "Postać Walijczyka Daffyda jest pełna uprzedzeń i stereotypów, które sugerują, że jeżeli jesteś homoseksualistą, to musisz być również zniewieściały i pretensjonalny".

Przemawiając do uczniów szkoły w Suffolk Ian dodał: "Muszę przyznać, iż jestem nieco zaniepokojony tym, w jaki sposób przedstawia się homoseksualistów (szczególnie) w telewizji".

Cóż mogę dodać ze swojej strony. Trochę dziwi mnie fakt krytyki wobec Matta, skoro nie na jednym zdjęciu razem pozowali i ponoć z niejednego talerza razem jedli. Widać, że Ian nie do końca zrozumiał przesłania otyłego, ubranego w różowy lateks młodzieńca z górniczej miejscowości o kryptonimie "Llandewi Breffi".

A propos Matta -> "Matt is back!". Po raz pierwszy od przeszło dwóch miesięcy zostawił wiadomość na swoim twitterowym koncie. Jego treść to: "Just want to say thanks for your messages of support, which have been much appreciated".
Dodane 10 Grudzień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Matt i David na szczycie
Twórcy Little Britain, wraz z ponad tysiącem innych osobistości [m.in. Roger Federer i Ricky Gervais], pojawią się w najnowszej edycji książki pt: „Who's Who 2010” [162 edycja!], choć zdaje się, że książka to zbyt mało powiedziane. „Who's Who” to raczej opasły tom, mający grubo ponad 2500 stron, zawierający grubo ponad 30.000 osób i kosztujący równie grubo, bo ponad 150 funtów szterlingów. „Who's Who” po raz pierwszy opublikowano w roku 1849 roku. W pierwowzorze książka zawierała alfabetyczną listę znamienitych osób, m.in. biskupów, posłów i żołnierzy. W roku 1897 wprowadzono pewną drobną zmianę. Obok nazwiska pojawiła się krótka notka biograficzna danej osoby.

Obecność w „Who's Who” oznacza ogromny prestiż. Osoby, które zostają opisane w książce można śmiało zaliczyć do grona ludzi „znaczących i wpływowych”, a także tych, które „osiągnęły szczyt doskonałości w swojej dziedzinie”. Zastanawiacie się jak zostali opisani Matt i David? Nie? Mimo wszystko i tak Wam powiem, choć zdradzę jedynie fragment opisu [na razie tylko tyle wyciekło do internetu]. Przy haśle „rozrywka” mają napisane:
1) Matt Lucas - „jedzenie chrupek, oglądanie piłki nożnej, jedzenie czekolady, oglądanie musicali, spanie, jedzenie racuchów”,
2) David Walliams - „pływanie”.

Jak dla mnie brzmi to raczej jak CV kogoś, kto raczej nie powinien liczyć, że dzięki niemu znajdzie jakąkolwiek pracę.
Dodane 09 Grudzień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Hollywod chce Davida
1212.jpg
Umowa, którą David Walliams zawarł z wydawnictwem HarperCollins, dotyczyła napisania dwóch książek dla dzieci. W roku ubiegłym pojawił się "The Boy in the Dress", w tym - "Mr Stink". Zdaje się jednak, że na samych książkach się nie skończy.

Jak krążą pogłoski po wsi, Hollywood zamierza zabrać się za ekranizację powyższych powieści [na razie nie wiadomo, czy jednej, czy też dwóch]. Z potwierdzonych informacji wynika, iż David rozmawia z kilkoma wytwórniami filmowymi. Wśród nich jest Disney, który ostatnimi czasy na poważnie zabrał się za produkcję filmów fabularnych.

Na koniec wypadałoby rzucić jakąś konkretną datą premiery. Będzie ciężko, bo na razie prowadzone są jedynie wstępne rozmowy. Sądzę, że rok 2012/2013 brzmi prawdopodobnie.
Dodane 08 Grudzień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

:: Matt i David w pilocie
1212.jpg
"Yes, yes, yes!" - jak mawiał były premier, a obecnie etatowy celebryta, który systematycznie pojawia się w sesjach zdjęciowych dla tabloidów i krzyżówek panoramicznych. Nareszcie w newsie pojawi się wzmianka o Mattcie Lucasie! A więc do rzeczy, bo mi bigos stygnie...

Matt wraz z Davidem pojawią się w pilotowym odcinku nowego programu rozrywkowego, który na początku przyszłego roku zagości na kanale BBC Two. Prowadzącym program będzie znany (bardziej dla Wyspiarzy) brytyjski komik - Stephen K. Amos. Co do samej nazwy programu, to na razie jego robocza wersja brzmi: "The Stephen K Amos Show". Jego formuła zapewne nie będzie odbiegać od innych programów tego typu. Wiemy na pewno tyle, że co tydzień pojawi się nowa partia gwiazd (w odcinku pilotowym oprócz twórców Little Britain zobaczymy m.in. Robbiego Williamsa), a także nowa partia pytań i zmagań. Może być ciekawie.

A propos programów telewizyjnych... chwaliłem się, że swego czasu pojawiłem się w programie "Kawa czy herbata"? Nie? No to właśnie to zrobiłem. Nawet nie wiecie jak cholernie mnie kusiło, aby podczas wejścia na żywo zrobić coś niezupełnie właściwego.
Dodane 04 Grudzień 2009 przez: Boguslaw || Komentarzy 0 <---- skomentuj

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews